KRONOS X

امتیاز این پروژه
(1 امتیاز)

PCM RAM با ظرفیت 2 گیگا بایت و امکان بارگذاری بیشتر و یکباره‌ی سمپل ها
• دارای دو sound library به ظرفیت 62 گیگابایت شامل Kronos Sound Libraries و KARO Sound Libraries
• ویژگی User Sample Bank به کاربران امکان خلق مجموعه سمپل های بسیار بزرگ با استفاده از مزیت ظرفیت گسترده‌ی PCM RAM و SSD را می‌دهد.
• صداهای هویت دار که توسط راهنمایی‌ها و کمک‌های موزیسین‌های برجسته دنیا ساخته شده است ...
• قابلیت بهره گیری از تکنولوژی حافظه مجازی (VMT) و به کمک حافظه های SSD بسیار سریع باعث می‌شود تا از تعداد همزمانی نت بسیار بالا (Polyphony)، حجم فوق‌العاده بالای Sample بدون Loop برخوردار گردد.
• قابلیت استفاده از افکت‌های با کیفیت عالی به طور همزمان تا تعداد 16 افکت.
← 12 نوع افکت در حالت Insert
← 2 نوع افکت از نوع Master
← 2 نوع افکت در حالت کلی Total
• دارای سیستم Sequencer داخلی مجهز به 16 کانال MIDI و علاوه بر آن 16 تراک صوتی به صورت Audio (قابلیت ضبط در حالت 24 bit , 48 KHz. )
• دارای سیستم Sampling آسان و با دسترسی راحت: این سیستم در تمامی Mode های Program، Combination و یا Sequencer به طور کاملاً مستقیم در دسترس خواهد بود.
• سیستم KARMA بسیار پیشرفته جهت ساخت سریع و پیشرفته و ویرایش موسیقی.
• دارای سیستم Drum Track به صورت توسعه یافته جهت پخش الگوهای ریتمیک.
• حالت گذار و انتقال صدا به صورت نرم و پیوسته: در این قسمت با تعویض حالت صدا، حالت کشش صدا باقی مانده به صورت نرم با حالت جدید جایگزین می‌شود.
• حالت: Set List نوازنده قابلیت تنظیم صداهای دلخواه، Combi ها و Song های مورد نظر خود را در یک لیست با دسترسی سریع خود خواهد داشت و به آسانی از میان آن‌ها می‌تواند هر آنچه را نیاز دارد انتخاب نماید.
• امکان پشتیبانی از سری محصولات pad-equipped USB controller ها شامل nanoPAD, nanoPAD2, padKONTROL، پشتیبانی از class-compliant USB controller ها شامل nano series و microKEY series
• پشتیبانی از Kronos XEditor و نرم افزار Plug-in Editor
• آداپتور USB Ethernet امکان انتقال سریع اطلاعات میان Kronos X و کامپیوتر را فراهم می‌کند.
• در سه مدل 88، 73 و 61 کلید، کیبورد مدل‌های 73 و 88 کلید RH3 است.
• دارای صفحه نمایش بزرگ 8 اینچی، جهت درک هرچه بهتر از سیستم موجود در دستگاه.
یکی برای همه
9 موتور صدا از قبیل پیانو، پیانو الکتریک، ارگ، امکان سینتسایز کردن دیجیتال و modelling قدرتمند به صورت آنالوگ و یا physical، همگی در یک سینتسایزر
محصولی برای اجراهای زنده- مناسب برای نوازندگان کیبورد
Kronos X در بخش کیبورد، صداهایی ممتاز، دقیقا متناسب با تکنیک نوازنده تولید می‌کند. سطح رویی دستگاه دارای joystick ها، کلیدهای کشویی، کلیدهای چرخان، سوئیچ‌ها، صفحه کنترل گر ribbon، ورودی‌های پدال و نمایشگر رنگی و با رزولوشن بالا TouchView™ است. کیبورد در مدل‌های 73 و 88 کلید RH3 است. کیبورد مورد استفاده در مدل 61 کلید همان است که در دستگاه M3-61 به کار رفته است.
تولید موسیقی – مناسب جهت آهنگساز، تنظیم کننده و موزیسین
برای بسیاری از افراد، استودیو جایی است که نهایت امکانات را در ارتباط با ترکیب تراک‌های مختلف صوتی، تلفیق آن‌ها با یکدیگر، افکت گذاری و میکس نهایی در اختیار می‌گذارد، تا بتوانند قطعه موسیقی خود را به شکلی که در فکر و ذهن خود دارند، به صورت قابل شنیدن توسط همگان در آورند و در دنیای موسیقی امروز، موسیقی خود را معرفی نمایند. برای چنین خلاقانی، شرکت Korg دستگاه Kronos X را به 16 تراک MIDI و 16 تراک صوتی (Audio) به همراه Open Sampling System مجهز کرده است. در کنار این امکانات، با بهره گیری از سیستم افکت بسیار عالی که بر روی هر تراک به تنهایی قابل اعمال است و همچنین مشخصه DAW می‌توان صدایی کامل و بی عیب و نقص را تولید، ترکیب و میکس نمود.
کاملاً واضح است که Kronos X به صداهای عالی، درام‌های گوناگون و متفاوت و افکت‌های قابل اعمال بی نظیر مجهز گردیده است. با اضافه شدن امکاناتی نظیر KARMA و RPPR نیز، قابلیت ساختن موسیقی با سرعت و دقت بیشتر فراهم گردیده است.
سینتسایزر – لذت ساخت صداهای جدید برای مشتاقان و علاقه‌مندان تولید صدا
در کنار مشخصات برجسته Kronos X که آن‌را به یکی از برترین سینتسایزر های شرکت Korg تبدیل نموده، مشخصات منحصر به فرد تولید صدا نیز به چشم می‌خورد. هنرمندان خلاقی که با تصورات خود می‌خواهند صداهای کهکشان و فضایی و جادویی و بی نظیر درست کنند و آنچه از نظرها پنهان است را به شکل اصوات نمایش دهند، همگی از این قابلیت دستگاه Kronos X بسیار لذت خواهند برد. تولید اصواتی که تاکنون هرگز شنیده نشده‌اند توسط مشخصاتی همچون: VMT (Virtual Memory Technology)، CMT (Component Modeling Technology)؛ Physical Modeling , Digital Synthesis Wave Sequencing , MDS (Multi-Dimensional Synthesis)؛ KARMA و قابلیت‌های دیگر امکان پذیر خواهد بود.
9 موتور تولید صوت، جمع شده در یک دستگاه
دستگاه Kronos X از 9 موتور قدرتمند تولید صدا بهره می‌گیرد. این در حالی است که هر یک از این 9 موتور تولید کننده صوت، خود به تنهایی می‌توانند به طور مستقل عمل کنند و قدرت ویژه ای دارند به طوری که هر یک می‌توانند مبنای تولید صدا در یک دستگاه مجزا باشند و حال آنکه همگی این 9 موتور در کنار هم، در یک دستگاه گرد هم آمده‌اند. توسط امکانات تولید صدای پویا و دینامیک که توسط این موتور های صوتی قابل دسترس است، تنها چیزی که می‌توان از دستگاه Kronos X انتظار داشت، تولید صدای بسیار منحصر به فرد و گوش نواز است.
SGX-1 Premium Piano
موتور تولید صدای پیانو
مطمئن باشید که تاکنون چنین صدای پیانویی را بر روی هیچ Workstation نشنیده‌اید. برای بهره گیری از بهترین صدای Sample و پخش Sample های بسیار حجیم، شرکت Korg از قابلیتی جدید بر روی دستگاه Kronos X استفاده نموده است. این قابلیت جدید VMT نام دارد که مخفف کلمات Virtual Memory Technology است. با استفاده از این قابلیت دستگاه می‌تواند Sample های بسیار پرحجم را به طور مستقیم از روی حافظه SSD دستگاه پخش نماید. موتور تولید صدای SGX-1 قابلیت تولید 2 مدل صدای پیانو را دارد؛ نخست پیانو های سری D آلمانی و دیگری پیانو های سری C ژاپنی. توسط این موتور، برای هر یک از کلید ها، به صورت تک‌تک تا 8 لایه مختلف نمونه برداری صدا انجام شده است تا نوازنده به بهترین و بالاترین کیفیت صوتی در هنگام نواختن با صدای پیانو، دسترسی پیدا کند. توجه عمیق به درک صدای پیانو، باعث شکل گرفتن معماری اصلی ساخت صوت پیانو در این دستگاه گردید، به گونه ای که بتوان علاوه بر صدای نت‌های اصلی پیانو، صداهای فرعی همچون اصوات مربوط به رزونانس سیم‌های پیانو، صداهای مربوط به پدال، صداهای اضافه مربوط به بدنه و چوب یک پیانوی واقعی و... را نیز در مدل سازی صدای پیانوی این دستگاه لحاظ نمود. بر مبنای چنین دقتی در ساخت صدای پیانو، با کمک تکنولوژی SGX-1، دستگاه Kronos X قادر به تولید صدای پیانوی بی نظیر می‌باشد.
EP-1 MDS Electric Piano
موتور تولید صدای پیانوی الکتریک
موتور تولید صدای پیانوی EP-1، قادر به بازسازی مجدد صوت 6 عدد از معروف‌ترین پیانو های الکتریک در سراسر جهان می‌باشد. تکنولوژی MDS بکار رفته در این موتور تولید صوت
(Multi-Dimensional Synthesis) باعث نرمی تغییرات صوت در حالت سوئیچ بین لایه های مختلف صداهای نمونه برداری شده می‌گردد. از جمله امکانات دیگری که توسط این موتور در اختیار تولید صوت قرار می‌گیرد می‌توان به خصوصیات منحصر به فرد Tines و Reeds و بخش‌های گوناگون Noise اشاره نمود که در جهت ساختن صداهای بسیار زنده و طبیعی‌تر این ساز الکترومکانیکی کمک شایانی می‌نماید. با بهره گیری از امکانات ساخت صدای این موتور پردازش، می‌توان به نرمی و با ملایمت بین لایه های مختلف Sample که به هر کلید، به صورت مجزا اختصاص یافته، سوئیچ کرد و در عین حال، یکی دیگر از توانایی‌های این موتور را که پردازش افکت‌هایی همچون Amp و بدنه و بلندگو های دستگاه واقعی پیانو های الکتریک می‌باشد را به کار گرفت. تمامی مشخصات لازم جهت تولید یک صدای منحصر به فرد پیانوی الکتریک، از خود صدای ساز گرفت تا مسئله ضربه کلیدها و پردازش‌های افکت صوتی، همگی در یک بسته در کنار هم توسط موتور پردازشگر EP-1 این دستگاه در جهت ساخت صدای پیانوی الکتریک، انجام می‌گردد.
CX-3 Tonewheel Organ
موتور تولید صدای ارگ‌های Tonewheel
برای نخستین بار، دستگاه ارگ Korg CX-3 در سال 1980 به دنیای موسیقی معرفی شد و به بازار آمد و صداهای موجود بر روی آن مورد توجه و علاقه بسیاری از هنرمندان عرصه موسیقی قرار گرفت. این ارگ کلاسیک در سال 2000 با همان مشخصات صوتی، ولی امکانات جدیدتر و پردازش‌های بهتر بر روی Kronos X با حفظ همان مشخصات قبلی، اما با بهره گیری از تکنولوژی‌های جدیدتر به ساخت صوت CX-3 دست زده است. شبیه سازی Amp های لامپی Vacuum Tube و افکت‌هایی از قبیل Vibrato/Chorus و Rotary Speaker از جمله دیگر امکانات موجود بر روی این موتور پردازش صدا می‌باشد. قابلیت تولید صوت از حالت 9 پایه ای به 18 پایه ای (13 عدد پایه جهت تولید فرکانس‌های مربوط به جنس صدا و 5 پایه جهت تولید صداهای ضربه ای مربوط به ارگ) باعث می‌گردد تا صداهای ارگ با دقت بیشتر و جالب‌تر و قدرتمندتر توسط این قسمت تولید گردد. تعدادی از صداهای ارگ که توسط هنرمندان در سراسر دنیا ساخته و معرفی شده نیز بر روی این قسمت قرار گرفته است تا نوازنده بتواند تجربه عالی از نواختن ارگ CX-3 را با دستگاه Kronos X تجربه نماید.
HD-1 High Definition Synthesizer
موتور تولید صدای Wave Sequencing، Sampling و سیستم PCM
انتخاب نام "High Definition" از آن جهت برای این موتور صدا انتخاب شده که توسط قابلیت‌های این پردازشگر، از اوسیلاتور های با قابلیت پخش Sample، فیلترهای رزونانس در تمامی فرکانس‌ها و Envelope های بسیار سریع و خارق‌العاده گرفته تا LFO ها را نیز می‌توان توسط این قسمت تولید کرد و به صدای بسیار شفاف و برتر رسید. یک بار دیگر با بهره گیری از تکنولوژی ذخیره SSD و همچنین تکنولوژی VMT موجود بر روی Kronos X قابلیت آن فراهم آمده است تا بتوان در درون حافظه اصلی دستگاه، صداهای بسیار حجیم از نظر اندازه را ذخیره کرده و در تولید صوت از آن‌ها استفاده نمود.
سیستم تولید صوت HD-1 همه نوع صدایی را پوشش می‌دهد. از جزئی‌ترین صداهای ارکستر گرفته تا صداهای مربوط به سبک‌های راک و کلاسیک و Hip-Hop، همگی صداهای ضروری و مورد نیاز سازهای مختلف را تولید می‌نماید. صداهایی که توسط Kronos X تولید می‌گردند با هیچ‌کدام از سینتسایزر های دیگر قابل قیاس نیستند و طیف وسیعی از اصوات را جهت اهداف گوناگونی از جمله موسیقی فیلم، ویدئو، افکت گذاری و غیره، تولید می‌کند.
Wave Sequencing
این تکنولوژی که نخستین بار بر روی دستگاه Wavestation شرکت Korg به کار گرفته شد، هم اینک در HD-1 نیز استفاده شده است. با استفاده از این ویژگی می‌توان مجموعه ای از صداهای گوناگون را به صورت زمان بندی شده، پشت سرهم نواخت و در یک حالت ریتمیک از مجموعه ای از Sample های گوناگون استفاده نمود. علاوه بر این، خروجی قسمت Step-Sequencer نیز امکان استفاده و کنترل پارامترهای Wave Sequencer را داراست.
Ambient Drums
قسمت HD-1 همچنین دارای خصوصیاتی بنام "Ambient Drums" است. با استفاده از این خصوصیت می‌توان درام‌های بسیار طبیعی‌تر ساخته و از آن‌ها در قطعات موسیقی استفاده نمود. Ambient Drums دارای 2 کیت می‌باشد که هر یک شامل 3 حالت میکروفون گذاری مجزا و ضربه های متفاوت مستقل می‌باشند. ساختار معماری HD-1 اجازه می‌دهد تا هر شخصی به سلیقه خود بتواند ترکیب مورد علاقه خود را بر روی این کیت ها پیاده کند تا بتواند به حالت نهایی صیقل و پرداخت صدای مورد نظر، برسد.
AL-1 Analog Synthesizer
موتور تولید صدای بسیار با کیفیت، مدل کننده سیستم‌های آنالوگ
موتور صدای AL-1 همان قسمت پردازنده صوت آنالوگ بسیار قدرتمندی است که نخستین بار در سال 2005 بر روی دستگاه OASYS قرار گرفت. سیستم اوسیلاتور های بکار گرفته شده در این موتور پردازش، به طور کامل با اوسیلاتور های HD-1 متفاوتند. سیستم Morphing و تغییر شکل موج به شکل Real-Time از طریق این پردازنده در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. سیستم Resonance Modeling قابلیت استفاده از چندین فیلتر را فراهم می‌آورد. هم می‌توان از فیلترهای معمول و کلاسیک استفاده نمود و هم اینکه با ترکیب چندین پارامتر، فیلترهای غیر معمول را بکار گرفت.
به عنوان نمونه از قدرت‌های تولید صدای AL-1 می‌توان به Hard Sync، Analog-Style FM، Low-Boost و Ring Modulation و تعداد زیاد دیگری از مشخصه های تولید صدا اشاره کرد.
MS-20EX Legacy Analog Collection
موتور صدای مدل کننده آنالوگ
در سال 1978 دستگاه MS-20 با کیبوردی مشتمل بر 37 نت و کنترل پانل عمودی به دنیای موسیقی معرفی گردید و علی رغم جثه کوچک، اما کارایی در حد سینتسایزر های غول آسا را در خود جای داده بود. صداهای پرحجم و زیاد، فیلترهای گوناگون و قابلیت Patching امکان ساخت صداهای بسیار متنوع و گوناگون را با این دستگاه در اختیار می‌گذاشت. به کمک قابلیت CMT قرار گرفته بر روی Kronos x، قسمت MS-20 EX تمامی مشخصات دستگاه MS-20 را بر روی Kronos X در اختیار گذاشته و عیناً همان قابلیت‌ها را که دستگاه
MS-20 از خود ارائه می‌دهد، به Kronos X اعطا می‌نماید. فیلترها به صورت مجزا و به شکل ماژول شده به همراه اوسیلاتور های با امکان تولید صداهای گوناگون، LFO و کنترل کننده های Real-Time از دیگر امکانات موجود بر روی این قسمت می‌باشد. تمامی مشخصات مربوط به فیلترها نیز با بقیه مشخصات که به عنوان نمونه در AL-1 و یا PolySix EX بکار رفته شده، کاملاً متفاوت است و همچنین بر روی دستگاه Kronos x، این قسمت به صورت چند صدایی یا Polyphonic کار می‌کند.
PolySix EX Legacy Analog Collection
موتور صدای مدل کننده آنالوگ
سینتسایزری با قابلیت تولید 6 نت به طور همزمان، حافظه صدا و قیمت بسیار مناسب با نام PolySix در سال 1981 به دنیای موسیقی معرفی شد. قابلیت‌های فیلتر 4 قطبی، تولید صدای آنالوگ نرم و Sub-Oscillator و مجموعه ای از افکت‌های Chorus و Ensemble باعث گردید تا این سینتسایزر بتواند امکان ساخت صداهای مختلف را به روشی متفاوت در خود جای دهد.
هنگامی که به صداهای دهه 80 رجوع می‌کنید یکی از مشخصه صداهای آن زمان، صداهای مربوط به String ها و Pad ها می‌باشد. بر روی این قسمت شما می‌توانید شاهد چنین صداهایی که به همان قالب آن دوران قابل تولید هستند، باشید. این قسمت شامل Arpeggiator که بر روی PolySix موجود بوده نیز می‌باشد. از دیگر امکانات این قسمت قابلیت وجود هر کنترل به صورت ماژول می‌باشد. طراحی‌ها بر روی این موتور صدا به گونه ای صورت گرفته تا بتوان بیشترین Controller ها را از طریق Kronos X در اختیار این موتور قرار داد و همچنین سعی بر آن شده تا قابلیت هم زمانی نت‌ها به اندازه کافی مقدار بالا را داشته باشد.
Mod-7 Wave Shaping VPM Synthesizer
موتور پردازش صوت / VPM / PCM شکل دهنده موج
قسمت Mod-7 مجموعه ای از قابلیت‌های VPM (مدولاسیون فاز متغیر)، شکل دهنده موج Ring-Modulation، Sample و سینتسایزر های Subtractive را به همراه یک سیستم Patch-Panel ماژول شده در اختیار می‌گذارد. به عنوان یک همه کاره فوق‌العاده، این دستگاه از صداهای FM سینتسایزر گرفته تا صداهای باس و Bells تا صداهای مربوط به PAD ها را تولید می‌کند. شما می‌توانید هر گونه شکل موج دلخواه را با استفاده از ترکیب مختلف ماژول‌های صوتی بدست آورید.
STR-1 Plucked String Synthesizer
موتور پردازش صوت مدل کننده فیزیکی
این موتور پردازش صدا بر مبنای تکنولوژی Cutting-edge کار می‌کند. قسمت STR-1 برای تولید اصوات بکار گرفته می‌شود که تولید آن‌ها توسط PCM به سختی امکان پذیر است. این اصوات شامل گیتار های آکوستیک، گیتار الکتریک، هارپسیکورد، Clavinet، Harp، Bells و یکسری آلات موسیقی محلی است. موتور پردازش STR-1، قابلیت تولید اصواتی را که مطابق با قوانین فیزیک صوت هستند اما در دنیای واقعی قابل تولید نمی‌باشد را در اختیار می‌گذارد. تولید صداهای فرعی و هارمونیک مربوط به سیم‌های پیانو و یا تولید هارمونیک‌های سیم‌های گیتار از دیگر امکانات STR-1 می‌باشد. از جمله دیگر امکانات قابل ایجاد توسط STR-1، اعمال مدل فیزیکی بر روی صداهای ورودی به شکل Live می‌باشد. در این حالت Feedback صدای تولید شده توسط قسمت افکت دستگاه Kronos X مجدداً توسط STR-1 پردازش شده و سیستم فیزیکی بر روی این اصوات مدل می‌شود. با گذر زمان، افرادی که مشتاق به تولید Program صداهای جدید هستند، می‌توانند از این امکانات جهت تولید صداهای بکر و تازه استفاده نمایند.
مشارکت هنرمندان برجسته
به منظور استفاده از بهترین امکانات صوتی بر روی Kronos x، شرکت Korg از هنرمندان برجسته سراسر جهان درخواست نموده تا در ساخت و توسعه صداهایی که توسط این 9 موتور قدرتمند تولید صوت در Kronos X بکار گرفته شده‌اند، با Korg همکاری نمایند. این هنرمندان با آزمایشات متعدد بر روی اصوات جدید جهت تأیید و یا رد صداها، به شرکت Korg کمک می‌نمایند. به عنوان نمونه در این مورد می‌توان از هنرمندانی همچون Jordan Rudess، Russ Ferrante، Lyle Mays، George Duke، Tom Coster، Frank McComb، John Novello و بسیاری دیگر از هنرمندان که با عشق و علاقه و به کمک گوش بسیار حساسشان در زمینه موسیقی به Korg جهت ساخت اصوات یاری رسانده‌اند نام برد.
فضای آماده برای گسترش خلاقیت
از زمان تولید Kronos، تلاش برای بهبود این محصول آغاز شده است. برای بهره بردن از مزیت‌های بیشتر و استفاده‌ی بیشتر از امکانات دستگاه، ظرفیت RAM به صورت دوگانه و تا 2 گیگابایت و ظرفیت SSD تا 62 گیگابایت افزایش یافته است.
امکان ایجاد مجموعه‌ی سمپل ها توسط شخص کاربر با استفاده از User Sample Bank
با استفاده از این امکان می‌توانید سمپل های خود را به صورت یکباره بارگذاری کنید. هم چنین می‌توانید ظرفیت دیسک و حافظه را به طرز بهتری مدیریت کنید: می‌توانید از بانک سمپل های خود زیرمجموعه بسازید، یا بخش‌های مختلف بانک‌های متفاوت را با یکدیگر تلفیق کنید. هم چنین می‌توانید سمپل های ساخته شده با استفاده از Program ها، Wave Sequence ها و Drum Kit ها را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید.
مجموعه ای از امکانات گرد هم آمده در یک دستگاه Workstation
آنچه که باعث گردیده تا دستگاه Kronos X چیزی بیش از یک سینتسایزر معمولی باشد، قابلیت نامحدود تولید صدای آن است. Kronos X نه تنها قابلیت‌های یک Workstation مدرن و پیشرفته را دارد، بلکه امکاناتی فراتر از آن را نیز در خود جای داده است. از امکاناتی جهت ساخت موسیقی گرفته تا اجرای زنده، انواع و اقسام ابزارهای مورد نیاز را بر روی خود به همراه دارد. با جای دادن 9 موتور تولید صدای گوناگون در زیر پوست خود، و به کمک Polyphony بسیار بالا، دیگر کاربر هیچ‌گونه نگرانی جهت کمبود سرعت پردازش از طرف CPU را نخواهد داشت. به موازات کار با Kronos x، دستگاه به شکل پویا و دینامیک قابلیت‌ها و قدرت CPU را مابین موتور های مختلف تولید صدا توزیع می‌نماید. با استفاده از قابلیت شناسایی Kronos X به عنوان یک Plug-in می‌توان از تمامی قابلیت‌های این دستگاه در بسیاری از نرم افزارهای کامپیوتری DAW که جهت ساخت موسیقی بکار می‌روند، به کمک کامپیوتر بهره برد.
• نرم افزار ویرایش کننده به زودی به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
KARMA
از سال 2001 با معرفی تکنولوژی KARMA که الگوریتم جدیدی از نحوه ساخت موسیقی و صوت که به کمک پردازش‌های مختلف بر روی جملات موسیقی و Drum groove ها انجام می‌شد، در دنیای موسیقی الکترونیک انقلابی را برپا کرد. بر مبنای نت‌ها و آکورد های نواخته شده توسط نوازنده و با بهره گیری از امکاناتی نظیر کلید ها، ولوم های کشویی و ولوم های دکمه ای، قابلیت ساخت موسیقی به شکل سریع و بسیار راحت و آسان در دسترس کاربر قرار گرفت. با این روش هر آنچه که در ذهن نوازنده می‌گذرد به آسانی قابل پیاده سازی و اجرا می‌باشد. هم اکنون به صورت پیشرفته تر اما با همان مبنای مفهوم KARMA ابتدایی، مشخصات بسیار زیادی به نسل جدید Karma اضافه گردیده است تا بتواند قابلیت‌های ویژه ای را جهت ساخت و اجرای موسیقی به کاربر اعطا نماید. قابلیت‌هایی نظیر Wave-Sequencing و Note-Mapping از جمله امکاناتی است که بر روی نسل جدید KARMA در دستگاه Kronos X قرار داده شده است.
کانال‌های مربوط به Drum
قابلیت‌های مربوط به کانال‌های Drum در دستگاه Kronos X همانند آنچه که در M3 و M50 استفاده شده است، توانایی ایجاد کانال ریتم را از یک ریتم پایه ساده گرفته تا پیچیده‌ترین اجراهای درام را به نوازنده می‌دهد. همچنین یکی دیگر از مشخصات که بر روی Kronos X قرار داده شده، حالت‌های مختلف اجرای درام از برترین نوازندگان درام جهان همچون Ricky Lawson می‌باشد که باعث می‌گردد groove مورد نظر کاربر را همچون اجرای این نوازنده هنرمند، شبیه سازی و در حقیقت دوباره نوازی نماید. توسط ضمایم اضافه شده به این قسمت، بخش Drum Track به شکل کاملاً مستقل و مجزا بسیار کارآمدتر از Rhythm Machine ها می‌تواند نواختن سازهای کوبه ای را بر عهده بگیرد.
سیستم Sampling آسان
مهم نیست که به هنگام کار با Kronos X در کدام قسمت قرار داشته باشید؛ در حالت Combination، Program یا Sequencer . هر کجا که باشید می‌توانید به راحتی از آنچه که در ورودی صوت Kronos X قرار دارد Sample گیری نمایید و یا اینکه اجرای خود را ضبط کنید. پس از آن می‌توان Sample ضبط شده را برش داده، Normalize کرده، آن‌را کشیده و یا فشرده کرده و هر گونه ویرایش را بر روی آن انجام داد. Sample های ویرایش شده می‌توانند به فرمت های AIFF و یا Wave از سیستم Kronos X خارج شوند. همچنین از طریق حافظه USB، Sample هایی با فرمت های از قبیل AIFF، Wave، Sound Font 2.0، AKAI S1000/3000 را می‌توان در داخل Kronos X وارد نمود. به کمک Load کردن Sample های از پیش آماده شده بر روی کامپیوتر، می‌توان تمامی کار ساخت یک قطعه موسیقی را بدون نیاز به هیچ‌گونه تجهیزات اضافی به Kronos X سپرد.
16 کانال MIDI / 16 کانال ضبط صوت
مشخصات قرار گرفته بر روی Kronos X امکان استفاده از 16 کانال MIDI به صورت Sequencer و همچنین 16 تراک صوتی را در کنار هم می‌دهد. این مشخصه می‌تواند جهت ساخت موسیقی و یا در جهت اجرایی عالی و متفاوت توسط Kronos X بکار گرفته شود. با استفاده از MIDI Sequencer می‌توان ایده های موسیقی را به حالت اجرا در آورده و با استفاده از امکاناتی از قبیل KARMA، Drum Track و یا RPPR آن‌ها را ساخته و پرداخته نمود. قسمت ضبط کننده/پخش کننده 16 کانال صوتی، امکان ضبط همزمان 4 کانال صوتی را به صورت غیر فشرده تا نرخ نمونه برداری 16 bit/24 bit در فرکانس 48KHz فراهم آورده است. می‌توان به همراه کانال‌های از پیش ضبط شده، اجرای قطعه را شروع نموده، افکت گذاری مجدد انجام داد و سپس مجدداً همگی این‌ها را در کنار هم بر روی یک کانال دیگر ضبط نمود. در کنار این امکانات، تمامی قابلیت‌های ویرایش از جمله Mixer automation و Copy و Paste و Normalize و امکانات دیگر همگی در دسترس شما است. با کمک نصب یک دستگاه CD-Writer از طریق پورت USB به Kronos X می‌توان آلبوم صوتی خود را توسط صفحه نمایش دستگاه بر روی یک CD خام، ضبط نمود.
مرکز پردازش افکت با کیفیت فوق‌العاده بالا – همزمانی 16 افکت در کنار هم
Kronos x، 16 افکت داخلی را جهت اعمال بر روی مجموعه صوتی مورد نظر کاربر، در اختیار می‌گذارد. هر یک از 12 گونه Insert Effect می‌توانند به طور مجزا و مستقل و یا در کنار هم بر روی تراک‌های مورد نظر Sequencer اعمال شوند. در نهایت 2 عدد Master Effect که بر روی خروجی‌های 2/1 اعمال می‌شوند می‌توانند در مرحله آخر بر روی تمامی تراک‌های صوتی تأثیر گذار باشند. هر یک از افکت‌ها می‌توانند از مجموعه ای بالغ بر 185 گونه افکت مجزا انتخاب گردند تا هر نوع شکل و پردازش مورد نظر را بر روی صدا اعمال نمایند. به عنوان مثال می‌توان از افکت‌های Reverb، Chorus، Delay، Guitar Amp، Cabinet Modeling و حتی Vocoding نام برد. هر یک از افکت‌ها معمولاً دارای 72 پارامتر قابل تنظیم برای رسیدن به نتیجه دلخواه می‌باشد. با استفاده از اكولايزر تعبیه شده 3 کانال قابل اعمال بر روی هر یک از تراک‌ها، می‌توان به نتیجه مطلوب صوتی مورد نظر رسید و صدای نهایی را به گونه دلخواه تنظیم نمود.
قدرت جدید در اجرا
ه هنگام ساخت Kronos x، از بسیاری از موزیسین‌های سراسر جهان نظرسنجی به عمل آمد تا دستگاه جدید به نحو احسن ساخته و آماده کار جهت این افراد گردد. آنچه که در هنگام طراحی و ساخت دستگاه بیشتر مدنظر قرار داشت، قدرت بالاتر در اجرا، روان بودن کار با دستگاه و ایجاد حس طبیعی بود. تمامی اهداف، منجر به ساخت دستگاهی با صفحه کنترلی با قابلیت‌های تعاملی بسیار می‌گردید. اما چیزی که Korg می‌خواست، فراتر از این اهداف بود. هدف تولید دستگاهی بود که بتواند پا را از این حد نیز فراتر گذاشته و در حقیقت یک دستگاه موسیقی الکترونیک با قابلیت‌های فوق‌العاده بالا در زمینه موسیقی باشد.
صفحه Set-List قابلیت انتخاب را با یک لمس ساده، صرف نظر از Mode کارکرد، فراهم می‌آورد
صفحه جدید Set-List به کاربر امکان انتخاب سریع Program، Combination و یا Song را با یک لمس ساده بر روی صفحه نمایش می‌دهد. به منظور استفاده از این قابلیت، 128 مکان Set-List و در هر یک از آن‌ها امکان ذخیره تا 128 عدد تنظیم گوناگون وجود دارد. 16 عدد از این خانه ها بر روی صفحه به شکل دکمه و کلید قابل نمایش می‌باشند حتی در نور کم نیز قابلیت دیده شدن شفاف را برای کاربر فراهم می‌آورند. این قضیه قابلیت بسیار بزرگی را به هنگام اجرا و یا ساخت موسیقی به نوازنده خواهد داد. شما حتی می‌توانید نام گام مربوط به آهنگ را نیز در درون Set-List جهت مراجعات بعدی ذخیره نمایید. Set-List قابلیت استفاده از یک اكولايزر استریو گرافیکی را نیز داراست که در صورت لزوم بتواند پارامتر ها و مشخصات اصلی صدای آکوستیک را تغییر دهد.
مشخصه تغییرات نرم صدا به هنگام انتقال از یک صدا به صدای دیگر
Kronos X مشخصه جدیدی بنام انتقال نرم صوتی را با استفاده از تکنولوژی جدید خود به ارمغان آورده است. چیزی که بسیاری از موزیسین‌ها خواستار آن بودند تا به هنگام تغییر صدا و یا به عنوان مثال تغییر از Program به Combination با قطع ناگهانی صدا مواجه نشوند. توسط تکنولوژی قدرتمند Kronos X هم اکنون این امکان فراهم آمده است که چنانچه صدایی دارای کشش و یا Sustain است و چنانچه صدایی هنوز پس ماند افکت به همراه دارد، به هنگام تغییر صدا، صدای قبلی با همه مشخصات خود باقی مانده و به نرمی و آرامی به صدای جدید انتخاب شده تبدیل می‌گردد.
صفحه نمایش رنگی لمسی پیشرفته
صفحه نمایش جدید Korg بر مبنای صفحه رنگی 8 اینچی به همراه 600 × 800 پیکسل قدرت نمایش اطلاعات ساخته شده است. این صفحه به کمک طراحی زیبای دستگاه Kronos X در مرکز آن قرار گرفته و زیبایی بیشتری را به ظاهر دستگاه می‌دهد. در بسیاری موارد حتی سعی شده تا تصاویری از ساز واقعی به هنگام کار کردن با دستگاه بر روی صفحه نمایش آن ظاهر گردد تا کاربر را از حالت یکنواختی اینکه فقط با یک دستگاه کنترل کننده سر و کار دارد، دور نگه دارد.
کنترل‌های فراگیر
علاوه بر تمامی پارامترهایی که از طریق صفحه نمایش دستگاه قابل دسترسی و تغییرات هستند، Kronos X به مجموعه ای از کلید ها و ولوم ها و ورودی خروجی‌های کنترلی نیز مجهز گردیده است. یک جوی استیک چهار طرفه، ریبون کنترلر، 2 عدد سوئیچ قابل برنامه ریزی در قسمت چپ دستگاه تعبیه شده‌اند یک جوی استیک جهت دار برداری (Vector) نیز در نزدیکی این قسمت قرار دارد.
در قسمت بالای دستگاه، 9 ولوم کشویی، 8 ولوم چرخان و مجموعه ای از کلید ها و سوئیچ‌ها امکان کنترل‌های مختلف را که در قلب Kronos X جهت تولید صدای دلخواه موجود است به کاربر می‌دهند. قابلیت ورودی پدال Damper با امکان نیم پدال، موقعیتی دیگر را برای نوازنده جهت تجربه هر چه طبیعی‌تر ساز پیانو فراهم می‌آورد. وجود 2 ورودی پدال دیگر در کنار پدال Damper قابلیت استفاده از پدال‌های Switch و پدال‌های کنترل کننده را به نوازنده خواهد داد.
بهترین عملکرد مربوط به صفحه کلید، متعلق به Korg
نواختن با مدل 61 کلید دستگاه Kronos x، همان احساسی را که به هنگام نواختن با M3-61 به نوازنده می‌دهد، به کاربر انتقال می‌دهد. احساس نواختن راحت و روان کلید ها حالت عالی جهت بیان انواع پاسخ به ضربه ها در کیبورد Kronos X را فراهم می‌آورد. مدل 88 کلید Kronos X حس نواختن با کلیدهای بهترین پیانوی درجه 1 Korg یعنی SV-1 را برای نوازنده تداعی می‌کند. کلیدهای RH3 به نوازنده این امکان را می‌دهد که در رجیستر های پایین کلیدهای سنگین‌تر و در رجیستر های بالا کلیدهای سبک‌تر را در زیر انگشتان خود حس نماید. مدل 73 کلید Kronos X نیز با بهره گیری از همین امکانات کلیدهای RH3 تنها در اندازه ای جمع و جور تر و مجتمع، می‌تواند پاسخگوی مناسبی جهت نواختن پیانوی الکتریک و پاسخ به ضربه پیانوی واقعی باشد. این در حالی است که موتور تولید صدای پیانو Kronos x، واقعاً صدای منحصر به فردی را برای پیانو تولید می‌کند و در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
پشتیبانی از USB MIDI و Korg USB pad controller ها
امکان اتصال مستقیم کنترلرهای USB MIDI به Kronos X وجود دارد. مثلا می‌توانید از microKEY به عنوان یک کیبورد کمکی synth-action استفاده کنید. حتی بهتر! محصولاتی مثل nanoPAD، nanoPAD2 و padKONTROL برای نواختن و program کردن درام‌ها، اجرای آکوردها و انتخاب و اعمال کردن آن‌ها به صورت اتوماتیک در دستگاه Kronos X لحاظ شده‌اند.
Kronos Editor و Plug-In Editor
دستگاه Kronos X از Kronos Editor و Plug-In Editor پشتیبانی می‌کند. این گونه می‌توانید صداها را از Mac OS X یا کامپیوترهایی با سیستم عامل ویندوز ویرایش و مدیریت کنید. عملکرد Plug-In به شما امکان می‌دهد که تنظیمات خود را به عنوان بخشی از پروژه ذخیره کنید.
سرعت بالا در انتقال داده ها
عملکرد USB Ethernet به شما امکان می‌دهد که از آداپتورهای موجود در بازار Ethernet برای انتقال فایل‌ها و داده ها با سرعت و سهولت استفاده کنید. می‌توانید از داده های خود در کامپیوتر backup بگیرید، داده های سمپل را با سرعت بالا از Kronos X به کامپیوتر بفرستید و از کامپیوتر برای مدیریت داده های هارددیسک داخلی دستگاه استفاده کنید. امکان انتقال اطلاعات با استفاده از کابل LAN نیز وجود دارد. نرم افزار استاندارد FTP برای هر سیستم عاملی قابل استفاده است.

خدمات پس از فروش

مشاوره فروش
(سراسر کشور) 3445140-0912
ساعات کار: 9:30 تا 21

021-22368320

دفتر تهران

(سراسر کشور)

021-22069157

021-26766412
ساعات کار: 10 تا 20:30

پشتیبانی و خدمات پس از فروش
تلفن: 22368320-021
فکس: 22373156-021

سعادت آباد,سرو غربی, بین کاج و شهرداری،پلاک35 شماره 26

دفتر مرکزی

E-mail: info@pianopars.com

قیمت پیانو یاماها, قیمت پیانو کرگ, قیمت پیانو دیجیتال, قیمت لوازم موسیقی,